ضرورت داشتن وب سایت

در این مقاله تصمیم داریم درباره “ضرورت داشتن وب سایت” یا هدف از داشتن یک وب سایت باهم صحبت کنیم. در صورتی که مطلب یا سوالی برای شما پیش اومد در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید تا در اولین فرصت پاسخ بدیم.

این دوره، دوره عصر دیجیتاله فکر می کنم، برای نشون دادن اهمیت وب سایت این جمله بیل گیتس کافی باشه

“اگر کسب و کار شما در اینترنت وجود نداره، در حقیقت اصلا وجود نداره.”

5  دلیل داشتن وب سایت

  • داشتن وب سایت یک انتخاب نیست یک الزام برای کسب درآمده.

بی شک در خرید و فروش هایی که این روز های انجام میشه استعلام قیمت، کیفیت محصول ، میزان مورد اعتماد بودن یک برند یا محصول همه و همه … این ها در بستر وب انجام میشه.

حالا شما وب سایتی رو در نظر بگیرین که در نتایج اول جستجو کاربران ظاهر میشه و همچنین سرعت خوبی داره این باعث میشه مخاطبین بیشتری جذب کنه و در نتیجه چه اتفاقی میفته؟ بله درسته فروش بیشتری داره مثلا فرض کنید مغازه ای که توی راسته خیابونه با مغازه ای که اخر یه کوچه واقع شده، این دوتا مغازه از نظر فروش و درآمد و همچنین جایگاهی که دارند خیلی متفاوتن.

یکی دیگه از موارد مهم برای استفاده شدن وب سایت و جذب مخاطب بیشتر ریسپانسیو بودنشه.

حالا بیاین صحبت کنیم که ریسپانسیو یعنی چی؟ وب سایتی که مانتیور، تبلت، گوشی و سایز دستگاه ها به درستی نمایش داده بشه رو میگیم ریسپانسیو شده است. حجم زیادی از سرچ های اینترنتی به موبایل تعلق داره پس بحث ریسپانسیو سایت از اهمیت زیادی برخورداره.

  • چرا وب سایت، فروشم رو توی اینستاگرام انجام میدم !

داشتن وب سایت باعث تمایز شما نسبت به رقیبان شما می شود و همچنین وب سایت در جهت رشد درآمد زایی و تسریع کارهاست.

شاید تصور کنید که اینستاگرام هم به این صورت است ولی خیر

شما در وب سایت محصول خود را تعرف کرده و از مرحله انتخاب تا پرداخت، تعداد و … از طریق وب سایت صورت می گیرد و شما را در پروسه خرید درگیر نمی کنه. به عبارت دیگر وب سایت می تواند یکی از نیروهای مجازی گروه کاری شما باشد.

البته که وجود اینستاگرام در کنار وب سایت هم یکی از الزاماته و به برند شدن و رشد بیشتر کسب و کار شما کمک می کنه و هرکدوم مخاطب خاص خودشونو دارن.

  • وب سایت، یک روش بازاریابی

جالبه که همه کسب و کارها برای فروش بیشتر از روش های بازاریابی سنتی استفاده می کنند  ولی من میخوام بگم که بیاین به موتورهای جستجو گوگل بسپاریم.

هوش فوق العاده گوگل بر هیچ کسی پوشیده نیست، چرا؟؟ برای هممون پیش اومده که یک عنوانی رو اشتباه تایپ کرده باشیم ولی گوگل متوجه میشه که منظور ما چیه.

برای کسب و کارهایی که هزینه زیادی برای بازاریابی می کنند یکی از بهترین راه ها داشتن سایت و همچنین سئو هستش که در مقالات بعدی در مورد سئو باهم صحبت می کنیم.

  • وب سایت هرگز نمی خوابد

همه کسب و کارها تایم کاری دارند ولی وب سایت نه خسته میشه و نه تایم کاری داره در دسترس بودن همیشگی، کاهش هزینه ها از مزایای داشتن وب سایت محسوب میشه.

  • ارتباط بی حد و مرز با همه افراد

شما چند میلیون جمعیت جهان رو می شناسید؟!

چقدر از این افراد ممکنه به طور سنتی با کسب و کار شما آشنا بشن؟

57 میلیون جمعیت افراد کل ایران است که با داشتن وب سایت ممکن است مشتری شما بشوند.

درست خواندید نوشته ام ممکن است، وب سایت های زیادی هستند که به دلیل طراحی غیر اصولی، محتوای تکراری، کند بودن وب سایت به هدفی که در ابتدای کار تعریف کرده اند، نرسیدند.

اما ما در مها کنار شما هستیم و می تونید روی ما حساب کنید. چنانچه وب سایت دارید ولی به فروش مد نظر خود نرسیده اید ما می تونیم سایت شما رو تحلیل کنیم و در همون زمینه بهتون مشاوره بدیم و مشکلاتتون رو باهم رفع کنیم تا به رونق کسب و کارتون برسید.

در صورتی هم که وب سایتی ندارین مها در خدمتتونه

به نظر شما دیگه چه دلایلی باعث میشه تا داشتن وب سایت اهمیت داشته باشه؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *